Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Klasa z drewna

Drewno jako surowiec odnawialny

30 października w ramach projektu „Klasa z drewna” uczniowie klasy Vb uczestniczyli w lekcji pt. „Drewno jako surowiec odnawialny”. Podczas zajęć zapoznali się z jakich części zbudowane jest drzewo i które z nich są najczęściej wykorzystywane w przemyśle. Poznali etapy przetwarzania drewna i narzędzia do jego obróbki.

Klasa z drewna w klasach I-III

W październiku w ramach projektu „Klasa z drewna” uczniowie klas I-III wzięli udział w lekcjach z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej.Klasy I uczestniczyły w zajęciach pt: „Co kryje w sobie las”, klasy II miały zajęcia pt: „Co wiemy o motylach”, a klasy III utrwalały wiedzę na zajęciach pt: „Co nam dają drzewa".

Przedstawienie "Co słychać w lesie?"

26 października 2023 r. teatrzyk szkolny „Zaczarowany Świat” przedstawił uczniom klas I-III spektakl pt. „Co słychać w lesie?”. Tematyka przedstawienia nie była przypadkowa. W ten sposób uczniowie włączyli się w realizowany przez naszą szkołę projekt „Klasa z drewna”.

Lekcja Od drewna do papieru

Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Klasa z drewna”. W ramach jednego z zadań było przeprowadzenie lekcji jak powstaje papier – „Od drewna do papieru". Celem zajęć było wskazanie na las, jako źródła pochodzenia papieru oraz, że używanie papieru nie stanowi zagrożenia dla trwałości lasów.

Piękno lasu w sztuce dziecka

W ramach realizacji projektu Lasów Państwowych pt. „Klasa z drewna” uczniowie klasy 3a podczas zajęć na temat „Piękno lasu w sztuce dziecka” zapoznali się z walorami estetycznymi lasu. Dzieci dowiedziały się, że las może być inspiracją dla poetów, malarzy i muzyków.

Klasa z drewna

20 października klasa 5b w ramach realizacji projektu „Klasa z drewna” odbyła wycieczkę w celu wyjaśnienia pojęcia pomnik przyrody. Uczniowie znajdowali w swoim najbliższym otoczeniu stare drzewa. Z pomocą przewodnika mogli je rozpoznać, zmierzyć obwód pnia, przyjrzeć się ich liściom.