Wydarzenia
Spotkanie z ratownikami WOPR
Spotkanie z ratownikami WOPR
W naszej szkole gościli ratownicy z WOPR w Tomaszowie Mazowieckim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo nad wodą podczas wakacji i pierwsza pomoc. Ratownicy przypomnieli o zasadach, które mogą uratować życie podczas letniego wypoczynku, min.: wyborze strzeżonego kąpieliska, znaczeniu flag...
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klas drugich
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klas drugich
18 czerwca klasy 2a i 2b uczestniczyły w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym punktem wycieczki była Huta Szklana, skąd pieszo ruszyliśmy szlakiem dydaktycznym na Łysą Górę i Święty Krzyż, gdzie zwiedziliśmy Sanktuarium oraz podziwialiśmy słynne gołoborze. Kolejnym punktem wycieczki był Park Legend w Nowej Słupi.
Wyjazd edukacyjny do Auschwitz-Birkenau
Wyjazd edukacyjny do Auschwitz-Birkenau
W dniu 17 czerwca uczniowie klas siódmych wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Przejście przez autentyczny teren poobozowy, zobaczenie osobistych rzeczy więźniów było dla młodzieży głębokim i poruszającym przeżyciem.
Aktywnie i zdrowo w lesie!
Aktywnie i zdrowo w lesie!
17 czerwca, uczniowie klasy VI b wzięli udział w wyjątkowej grze edukacyjnej „Podchody”. Wydarzenie odbyło się na malowniczym terenie Leśnictwa Kierz i Czółna, a cała zabawa przebiegała pod niezwykle ważnym hasłem: „Dopalaczom mówimy stop – wybieramy zdrowie”.
16 czerwca uczniowie klas III a i III c uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Podczas wyjazdu odwiedzili Święty Krzyż, gdzie poznali historię tego wyjątkowego miejsca i podziwiali piękne widoki. Następnie zwiedzili Park Legend i Jaskinię Raj.
Bezpieczeństwo w górach
Bezpieczeństwo w górach
W naszej szkole odbyło się spotkanie pracownika TOPR na temat bezpieczeństwa w górach. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że przed wyjściem na szlak ważne jest sprawdzenie pogody, dostosowanie trasy do swoich możliwości. Ratownik przypomniał, że należy zabrać ze sobą naładowany telefon, wodę, jedzenie, mapę
Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Krakowa
W dniach 1.06- 3.06 uczniowie klasy 3b wzięli udział w trzydniowej wycieczce. Zwiedzili zabytkową Kopalnię Soli w Wieliczce, poznając jej niezwykłą historię i podziemne komory. W Krakowie odwiedzili najważniejsze zabytki, m.in. Wawel i Rynek Główny, poznając historię dawnej stolicy Polski.
Dzień Dziecka pełen zawodowych inspiracji!
Dzień Dziecka pełen zawodowych inspiracji!
Tegoroczny Dzień Dziecka w klasach 4–8 przebiegał pod hasłem poznawania zawodów i trzeba przyznać jedno – nasi uczniowie przeszli samych siebie! Każda klasa przygotowała prezentację wybranego zawodu. Szkolne sale zamieniły się w miejsca pracy przedstawicieli różnych profesji.
Dzień Dziecka w klasach I - III
Dzień Dziecka w klasach I - III
1 czerwca w naszej szkole odbył się wyjątkowy Festiwal Zawodów w klasach I-III. To pełne pasji i radości wydarzenie zgromadziło całą społeczność szkolną, łącząc obchody Dnia Dziecka z odkrywaniem świata różnorodnych profesji. Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 8:00 od Pokazu Talentów.
I Festiwal Zawodów
I Festiwal Zawodów
1 czerwca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie – I Festiwal Zawodów. Tego dnia szkolna sala gimnastyczna stała się miejscem spotkania pokoleń. Gościliśmy osoby, które przed laty siedziały w tych samych ławkach, chodziły tymi samymi korytarzami i marzyły o swojej przyszłości.
