Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zuchy

Lubocheńska Gromada Zuchowa "Kubusiowe Bractwo"
Hufiec ZHP Tomaszów Mazowiecki
Chorągiew Łódzka ZHP

Zuchy

O NAS

8 Lubocheńska Gromada Zuchowa "Kubusiowe Bractwo" powstała we wrześniu 2005 roku, natomiast pełna jej nazwa została nadana 9 lutego 2006 r. Rozkazem Komendanta Hufca ZHP Tomaszów Mazowiecki nr L.2/06.

Gromada pracuje zgodnie z metodyką zuchową uwzględniając zasady zawarte w Prawie i Obietnicy Zucha, a także potrzeby zuchów, rodziców i środowiska oraz propozycje programowe ZHP. Dzieci chętnie i licznie przychodzą na zbiórki, które odbywają się raz w tygodniu w harcówce lub poza nią, w zależności od tematyki zbiórek.

Gromada posiada swoją obrzędowość: totem, skarbiec, kronikę, okrzyk, piosenkę, powitanie, listę obecności, krąg rady, pożegnanie oraz logo.

Zuchy wielokrotnie brały udział w rajdach pieszych i biwakach np. "Start Harcerski", „Złoty Liść”. Co roku biorą udział w  Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Zielona Nuta", na którym zdobywają czołowe miejsca oraz wyróżnienia. Uczestniczyły również w Święcie Hufca, pikniku zuchowym, Zimowym Biegu Terenowym "Mikołajek" oraz w zawodach pływackich organizowanych na szczeblu Chorągwi Łódzkiej (zajęły czołowe miejsca).  Na wyjazdach zawsze towarzyszą im piosenki, dźwięki gitar, pląsy, tańce, ogniska, radość i śmiech.

CELE I ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZE

Zuchy z naszej gromady to dzieci, które każdego dnia podejmują trud samorozwoju poprzez zdobywanie stopni zuchowych oraz sprawności indywidualnych i zespołowych. Każdego dnia podejmują próbę życia w zgodzie z Prawem Zucha. W gromadzie panuje atmosfera wzajemnego szacunku i przyjaźni, ale jest też miejsce na fantazję i szalone pomysły.

Chcemy, aby zuchy z naszej gromady nadal uczestniczyły w pracy hufca i środowiska lokalnego (szkoła, rodzina), ponieważ wspólne wyjazdy i imprezy zuchowe pozwalają nie tylko na dalsze zintegrowanie gromady, ale również na poznanie nowych środowisk i stwarzają możliwość zawarcia nowych przyjaźni.

Przynależność do gromady jest doskonałą okazją dla dzieci, aby zrozumiały, że Prawo Zucha to nie tylko sześć punktów, które trzeba znać lecz, że są one swoistym, żywym kodeksem codziennego postępowania każdego zucha.