id niezgodne z nazwą Pix Programming Challenge - PÓŁFINAŁY - Zespół Szkolno - Przedszkolny

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lubochni
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych 1863r.

Pix Programming Challenge - PÓŁFINAŁY

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym konkursie programistycznym dla dzieci i młodzieży  Pix Programming Challenge. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne!
Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowgo, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.
Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.
Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Konkurs rozpoczął się 25 listopada 2019r. ELIMINACJAMI.
Uczniowie, którzy rozwiązali poprawnie minimum 75% zadań eliminacyjnych dostali się do PÓŁFINAŁÓW. Z naszej szkoły są to:

Kategoria ROOKIE:
Wojciech Kłos - kl. Vd

Kategoria SKILLED:
Maciej Pietrzyk - kl. VIIIa

Adrian Ozimowski - kl. Vd
Piotr Badełek - kl. VId

Dnia 5 grudnia 2019r. odbyły się PÓŁFINAŁY. Uczniowie od godziny 9.00 w Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej pod opieką pani Elżbiety Skonecznej rozwiązywali zadania z zakresu programowania.
Wyniki zostaną ogłoszone 9 grudnia 2019r. o godzinie 16.00.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy im POWODZENIA!

Organizatorami konkursu Pix Programming Challenge w Lubochni są nauczyciele informatyki: pani Elżbieta Skoneczna i pani Beata Zimnicka.

Pix Programming Challenge 2019