Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lubochni
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych 1863r.

Koło misyjne

Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40).

Te słowa są myślą przewodnią wszelkich działań, które podejmują uczniowie wraz ze swą opiekunką, panią Marzeną Małek, w ramach prac koła misyjnego. Głównym celem jest wsparcie potrzebujących. Pomoc do ubogich w Tanzaii, bo o nich mowa, dociera przez bliską współpracę z siostrą zakonną, naszą parafianką, siostrą Wiktorią. To ona służy na misjach w szpitalu w ubogiej części Afryki. Z inicjatywy koła misyjnego zorganizowana została zbiórka artykułów dla podopiecznych szpitala. Były to ubranka dla dzieci, środki higieniczne, kaszki i wiele innych. Zebrano także artykuły piśmiennicze( kredki, bloki, zeszyty, gumki, temperówki) dla dzieci, którymi opiekują się siostry zakonne. Koordynatorem tej szkolnej akcji była pani Anna Krześlak - Popłońska. Odzew uczniów i rodziców był bardzo duży. Do tej pory wysłano już do Tanzanii kilkanaście paczek. Za pośrednictwem siostry Wiktorii napłynęły serdeczne podziękowania wyrażające ogromną wdzięczność za okazany dar serca. Za zebrane pieniążki (ponad 1000złotych) udało się sfinansować roczną edukację dla dwóch ubogich chłopców – Piotra Jana i Józefa Jana, których wychowuje tylko mama (tata zmarł). Za te pieniążki zakupiono również farby na pomalowanie ścian przedszkola, które niebawem zostanie oddane do użytku, a także zamówiono ławki i stoliki, by dzieci nie musiały siedzieć na podłodze.

Koło misyjne podejmuje kolejne akcje, z których dochód przekazany zostanie na konkretne potrzeby misji. Tym razem jest to sprzedaż palm wielkanocnych. Dziękujemy wszystkim za wkład i zaangażowanie w przygotowanie palemek oraz ich rozprowadzanie. Warto pomagać.

Opiekun koła - Pani Marzena Małek

Misje 2019

Droga siostry Wiktorii

Spotkanie z siostrą Wiktorią

17-06-2019
 Jarmark świąteczny
W czerwcu dzieci z koła misyjnego spotkały się z siostrą misjonarką. Siostra Wiktoria Goska od czterech lat posługuje na misjach w Tanzanii. Uczniowie wspierają jej pracę angażują (...)