Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Sposób na nudę - czyli zabawy w czasie izolacji

W czasie pandemii dzieci się nudzą , dlatego zachęcam do korzystania z poniższych stron. Znajdziecie tam dużo ciekawych gier, zabaw, łamigłówek, kart pracy a przy okazji poprzez zabawę uczycie się.

www.edutapia.pl 

www.matzoo.pl

www.pisupisu.pl

www.epodręczniki.pl

  1. Własny dom

Potrzebny: duży koc

Zasady: Tę zabawę uwielbiają wszystkie dzieci. Rolę domu może odegrać dziecięcy namiot, ale równie dobrze może go zastąpić zwykły stół lub dwa stabilne krzesła ustawione w odpowiedniej odległości. W domu może zamieszkać rodzina lalek czy pluszaków, lecz także groźny lew czy dziki wojownik. Wszystko zależy od wyobraźni.

  1. Wodne eksperymenty

Potrzebne: miska wypełniona wodą, plastikowa butelka, korek, gąbka, kamyk

Zasady: Gdy jest deszczowo można je przeprowadzać w łazience, gdy jest pogodnie –na podwórku. Napełnij wodą miskę i połóż obok niej pustą plastikową butelkę, korek, gąbkę, kamyk. Wrzucajcie je kolejno do wody. Obserwujcie, jak jedne przedmioty unoszą się na powierzchni, a inne toną.

  1. Po nitce do kłębka

Potrzebne: sznurek, pluszowa zabawka

Zasady: Obwiąż sznurek wokół brzuszka pluszaka i schowaj zabawkę do szafy. Sznurek przeciągnij wokół różnych mebli, a koniec wręcz dziecku. Na pewno trafi do puchatego przyjaciela po sznurku.

  1. Domowa plastelina

Potrzebne: 2 szklanki mąki, 2 szklanki soli, woda

Przepis: Zmieszaj mąkę z solą i stopniowo dodawaj wody, wyrabiając tak jak ciasto. Masa powinna być sprężysta i nie może kleić się do rąk. Jeśli chcesz, możesz podzielić ją na części i zabarwić każdą na inny kolor przyprawami lub barwnikami do jaj. Kurkuma zabarwi ciasto na żółto, sproszkowana słodka papryka – na czerwonorudo, kakao na brązowy. Uwaga, takie kolory mogą zabarwić skórę rąk.

Pokaż dziecku, jak może masę ugniatać, a potem z niej lepić. Róbcie z niej kuleczki, wałeczki, wykrawajcie różne kształty foremkami do ciastek, lepcie figurki. Po skończonej zabawie możesz utrwalić dzieła małego artysty wypiekając je w piekarniku.

  1. Robimy zabawki

Potrzebne: nakrętki po napojach, rulony po papierze toaletowym i ręcznikach papierowych, pojedyncze skarpetki

Czasem, gdy brak pomysłów, warto dzieciom podszepnąć, co mogą zrobić z niepotrzebnych różności. Nakrętki po napojach można wykorzystać jako warcaby. Można z nich zrobić mozaikę (przykleić lub przytwierdzić plasteliną do kartonu). Można z nich wykonać ozdoby domowe, np. dzwonki, które grzechoczą na wietrze (nawlec nakrętki na sznurki, przymocować sznurki do pokrywki od dużego słoika i zawiesić).Z rulonów po papierze toaletowym i ręcznikach papierowych powstaną nie tylko węże. Można z nich skonstruować samolot, pociąg albo walec drogowy.