Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

I Wojewódzki Konkurs Matematyczno - Informatyczny InfoMa@t

W dniu 03.04.2019 r.  w naszej szkole odbył się I etap I Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InfoM@t 2019.  Do udziału w konkursie zgłosiło się 28 uczniów, a wzięło w nim udział 24 uczniów klas IV – VI. Test zawierał 20 zadań wielokrotnego wyboru z jedną prawidłową odpowiedzią (10 z informatyki i 10 z matematyki). Test rozwiązywany musiał być na komputerze z dostępem do Internetu na platformie http://infomat.edu.pl . Czas rozwiązywania testu wynosił 30 minut.

W dniu 06.04.2019 otrzymaliśmy wyniki I etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego INFOM@T 2019  oraz listę szkół zakwalifikowanych do etapu finałowego konkursu.

W konkursie startowało 124 szkoły podstawowe z województwa łódzkiego ze wszystkich 24 powiatów. Najwięcej szkół zgłosiło się z powiatu tomaszowskiego- 14 szkół i piotrkowskiego- 12. W zasadniczym, I etapie konkursu wzięło udział 1251 uczniów.

Do finału konkursu awansowały 24 dwuosobowe drużyny, które uzyskały najlepszy wynik w swoim powiecie oraz 7 drużyn, które nie uzyskały bezpośrednio awansu, a uzyskały bardzo dobre wyniki w łącznej klasyfikacji. Łącznie 62 uczniów, reprezentujących 31 szkół.

Z powiatu tomaszowskiego do finału awansowały 4 szkoły podstawowe. Najlepszymi uczniami w szkole okazali się: Piotr Badełek uczeń klasy V d oraz Patrycja Bernaciak uczennica klasy VIc.  Nasi uczniowie zdobyli łącznie 27 punktów, co dało nam II miejsce w powiecie tomaszowskim oraz tym samym kwalifikując się do finału konkursu.

Finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InfoM@t

Finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InfoMa@t 2019 odbył się w dniu 30.04.2019 w SP nr 1 w Koluszkach.

Każdy z uczestników  brał udział w dwóch częściach finału:

  • I część – praktyczna, przy komputerach – czas (15+45 min). Każdy uczeń do swojej dyspozycji miał jedno, samodzielne stanowisko komputerowe. Wszystkie reprezentacje szkół składające się z dwóch uczniów z danej szkoły podstawowej rozwiązywali na początku test wiedzy ogólnej na platformie konkursowej. Test zawierał 10 pytań wielokrotnego wyboru z jedną prawidłową odpowiedzią. Pytania dotyczyły zagadnień z matematyki i informatyki (po 5 pytań). Czas rozwiązania testu wynosi 15 minut. W drugiej części praktycznej uczniowie rozwiązywali 2 zadania z wykorzystaniem oprogramowania zainstalowanego w szkolnej pracowni informatycznej. Czas trwania drugiej części praktycznej wynosił 45 minut.
  • II część – pisemna – w formie testu matematycznego trwającego 60 minut. Każdy uczestnik samodzielnie rozwiązywał 4 zadania otwarte z matematyki.
  • Jednocześnie w każdej części etapu finałowego brał udział tylko jeden reprezentant danej szkoły. Oznacza to, że połowa uczniów brała udział np. w części praktycznej (przy komputerach), a druga połowa brała udział w części matematycznej pisemnej.

W czasie kiedy uczniowie skupieni byli na rozwiązywaniu zadań finałowych dla nauczycieli został przygotowany warsztat: „Warsztat  tożsamości architektonicznej Łodzi z wykorzystaniem klocków Archizo”, który prowadziła p. Marta Nowacka.

Anna Staszewska