Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

I Wojewódzki Konkurs Matematyczno - Informatyczny InfoMa@t

W dniu 03.04.2019 r.  w naszej szkole odbył się I etap I Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InfoM@t 2019.  Do udziału w konkursie zgłosiło się 28 uczniów, a wzięło w nim udział 24 uczniów klas IV – VI. Test zawierał 20 zadań wielokrotnego wyboru z jedną prawidłową odpowiedzią (10 z informatyki i 10 z matematyki). Test rozwiązywany musiał być na komputerze z dostępem do Internetu na platformie http://infomat.edu.pl . Czas rozwiązywania testu wynosił 30 minut.

W dniu 06.04.2019 otrzymaliśmy wyniki I etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego INFOM@T 2019  oraz listę szkół zakwalifikowanych do etapu finałowego konkursu.

W konkursie startowało 124 szkoły podstawowe z województwa łódzkiego ze wszystkich 24 powiatów. Najwięcej szkół zgłosiło się z powiatu tomaszowskiego- 14 szkół i piotrkowskiego- 12. W zasadniczym, I etapie konkursu wzięło udział 1251 uczniów.

Do finału konkursu awansowały 24 dwuosobowe drużyny, które uzyskały najlepszy wynik w swoim powiecie oraz 7 drużyn, które nie uzyskały bezpośrednio awansu, a uzyskały bardzo dobre wyniki w łącznej klasyfikacji. Łącznie 62 uczniów, reprezentujących 31 szkół.

Z powiatu tomaszowskiego do finału awansowały 4 szkoły podstawowe. Najlepszymi uczniami w szkole okazali się: Piotr Badełek uczeń klasy V d oraz Patrycja Bernaciak uczennica klasy VIc.  Nasi uczniowie zdobyli łącznie 27 punktów, co dało nam II miejsce w powiecie tomaszowskim oraz tym samym kwalifikując się do finału konkursu.

Finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InfoM@t

Finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InfoMa@t 2019 odbył się w dniu 30.04.2019 w SP nr 1 w Koluszkach.

Każdy z uczestników  brał udział w dwóch częściach finału:

  • I część – praktyczna, przy komputerach – czas (15+45 min). Każdy uczeń do swojej dyspozycji miał jedno, samodzielne stanowisko komputerowe. Wszystkie reprezentacje szkół składające się z dwóch uczniów z danej szkoły podstawowej rozwiązywali na początku test wiedzy ogólnej na platformie konkursowej. Test zawierał 10 pytań wielokrotnego wyboru z jedną prawidłową odpowiedzią. Pytania dotyczyły zagadnień z matematyki i informatyki (po 5 pytań). Czas rozwiązania testu wynosi 15 minut. W drugiej części praktycznej uczniowie rozwiązywali 2 zadania z wykorzystaniem oprogramowania zainstalowanego w szkolnej pracowni informatycznej. Czas trwania drugiej części praktycznej wynosił 45 minut.
  • II część – pisemna – w formie testu matematycznego trwającego 60 minut. Każdy uczestnik samodzielnie rozwiązywał 4 zadania otwarte z matematyki.
  • Jednocześnie w każdej części etapu finałowego brał udział tylko jeden reprezentant danej szkoły. Oznacza to, że połowa uczniów brała udział np. w części praktycznej (przy komputerach), a druga połowa brała udział w części matematycznej pisemnej.

W czasie kiedy uczniowie skupieni byli na rozwiązywaniu zadań finałowych dla nauczycieli został przygotowany warsztat: „Warsztat  tożsamości architektonicznej Łodzi z wykorzystaniem klocków Archizo”, który prowadziła p. Marta Nowacka.

Anna Staszewska