I Wojewódzki Konkurs Matematyczno - Informatyczny InfoMa@t
W dniu 03.04.2019 r. w naszej szkole odbył się I etap I Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InfoM@t 2019. Do udziału w konkursie zgłosiło się 28 uczniów, a wzięło w nim udział 24 uczniów klas IV – VI. Test zawierał 20 zadań wielokrotnego wyboru z jedną prawidłową odpowiedzią (10 z informatyki i 10 z matematyki). Test rozwiązywany musiał być na komputerze z dostępem do Internetu na platformie http://infomat.edu.pl . Czas rozwiązywania testu wynosił 30 minut.
W dniu 06.04.2019 otrzymaliśmy wyniki I etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego INFOM@T 2019 oraz listę szkół zakwalifikowanych do etapu finałowego konkursu.
W konkursie startowało 124 szkoły podstawowe z województwa łódzkiego ze wszystkich 24 powiatów. Najwięcej szkół zgłosiło się z powiatu tomaszowskiego- 14 szkół i piotrkowskiego- 12. W zasadniczym, I etapie konkursu wzięło udział 1251 uczniów.
Do finału konkursu awansowały 24 dwuosobowe drużyny, które uzyskały najlepszy wynik w swoim powiecie oraz 7 drużyn, które nie uzyskały bezpośrednio awansu, a uzyskały bardzo dobre wyniki w łącznej klasyfikacji. Łącznie 62 uczniów, reprezentujących 31 szkół.
Z powiatu tomaszowskiego do finału awansowały 4 szkoły podstawowe. Najlepszymi uczniami w szkole okazali się: Piotr Badełek uczeń klasy V d oraz Patrycja Bernaciak uczennica klasy VIc. Nasi uczniowie zdobyli łącznie 27 punktów, co dało nam II miejsce w powiecie tomaszowskim oraz tym samym kwalifikując się do finału konkursu.
Finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InfoM@t
Finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InfoMa@t 2019 odbył się w dniu 30.04.2019 w SP nr 1 w Koluszkach.
Każdy z uczestników brał udział w dwóch częściach finału:
- I część – praktyczna, przy komputerach – czas (15+45 min). Każdy uczeń do swojej dyspozycji miał jedno, samodzielne stanowisko komputerowe. Wszystkie reprezentacje szkół składające się z dwóch uczniów z danej szkoły podstawowej rozwiązywali na początku test wiedzy ogólnej na platformie konkursowej. Test zawierał 10 pytań wielokrotnego wyboru z jedną prawidłową odpowiedzią. Pytania dotyczyły zagadnień z matematyki i informatyki (po 5 pytań). Czas rozwiązania testu wynosi 15 minut. W drugiej części praktycznej uczniowie rozwiązywali 2 zadania z wykorzystaniem oprogramowania zainstalowanego w szkolnej pracowni informatycznej. Czas trwania drugiej części praktycznej wynosił 45 minut.
- II część – pisemna – w formie testu matematycznego trwającego 60 minut. Każdy uczestnik samodzielnie rozwiązywał 4 zadania otwarte z matematyki.
- Jednocześnie w każdej części etapu finałowego brał udział tylko jeden reprezentant danej szkoły. Oznacza to, że połowa uczniów brała udział np. w części praktycznej (przy komputerach), a druga połowa brała udział w części matematycznej pisemnej.
W czasie kiedy uczniowie skupieni byli na rozwiązywaniu zadań finałowych dla nauczycieli został przygotowany warsztat: „Warsztat tożsamości architektonicznej Łodzi z wykorzystaniem klocków Archizo”, który prowadziła p. Marta Nowacka.
Anna Staszewska