Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Debata pod hasłem „PRAWA CZŁOWIEKA”

Niecodzienne wydarzenie w naszej szkole

Dziecko to motyl nad spienionym potokiem życia. Jak dać trwałość
a nie obciążać lotu, jak hartować a nie niszczyć skrzydeł

Janusz Korczak

Dnia 16 stycznia 2018 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lubochni odbyła się debata pod hasłem „Prawa Człowieka”. Jej celem  było przybliżenie gimnazjalistom oraz uczniom klas VI i VII szkoły podstawowej problematyki związanej z naruszaniem praw człowieka ze wskazaniem na prawa dziecka.

W charakterze prelegentów wystąpili przedstawiciele instytucji, z którymi nasza szkoła od wielu lat współpracuje. Tematyka spotkania była różnorodna i  niezwykle interesująca.  Wypowiedzi zaproszonych gości pozwoliły spojrzeć na problematykę naruszania Praw Dziecka z innej perspektywy.

Prelegenci i ich temat wystąpienia:

  1. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Alina Pichola – prawo do godności dla każdego człowieka.
  2. Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej p. Aleksandra Cedro - prawo do szacunku wobec każdego człowieka.
  3. Redaktor Naczelny Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego p. Jacek Mrozowicz -prawo do rzetelnych informacji.
  4. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej p. Anna Pawlak - prawo dogodnej starości.
  5. Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Maz. p. Szymon Herman - prawo do wolności od przemocy fizycznej lub psychicznej, wyzysku i wszelkiego okrucieństwa.
  6. Ratownik medyczny p. Wojciech Gemzała - prawo do ochrony życia i zdrowia.

Swoją obecnością zaszczycił nas również p. Jan Rycek wiceprezes Związku Polskich Spadochroniarzy, działacz Stowarzyszenia „Dzieci Wojny”. Pan Rycek opowiedział o swoich przeżyciach podczas II wojny światowej.

W dyskusji wzięli udział również żołnierze z elitarnej 25 Brygady Kawalerii Powietrznej ppor. Katarzyna Grzelka 7 batalion kawalerii powietrznej, ppor. Paweł Budnik,sierż. Artur Łapeta, plut. Wojciech Gemzała, st. szer. Waldemar Węgrzycki 25 batalion dowodzenia, st. mpr. Radosław Królak, którzy brali udział w wielu misjach poza granicami kraju, m.in. w krajach byłej Jugosławii, Czadzie, Iraku i Afganistanie. Opowiadali, przebywając w tak zróżnicowanych kulturowo regionach świata wielokrotnie byli świadkami przemocy wobec dzieci i łamania ich praw.

Na zaproszenie Dyrektora Szkoły przybyli także: Wójt Gminy Lubochnia p. Tadeusz Józwik oraz rodzice uczniów.

Nad sprawnym przebiegiem debaty czuwali uczniowie: Patrycja Gierzkowska - kl. III gimnazjum i Michał Tworski - kl. VI szkoły podstawowej. O oprawę muzyczną zadbały uczennice ze szkolnego zespołu wokalnego, zaś recytacją wzbogacili program uczniowie kl. VI szkoły podstawowej i III gimnazjum. Młodzież również ochoczo włączała się do dyskusji z prelegentami.

Wspólnie spędzony czas w naszej szkole dla zaproszonych gości, grona pedagogicznego, uczniów i rodziców był okazją do refleksji, zadumy i przemyśleń dla każdego z uczestników.

ORGANIZATORZY DEBATY:

Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lubochni p. Halina Lechowska

Pedagodzy: Sylwia Półtorak i Jolanta Ozimowska