Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Debata pod hasłem „PRAWA CZŁOWIEKA”

Niecodzienne wydarzenie w naszej szkole

Dziecko to motyl nad spienionym potokiem życia. Jak dać trwałość
a nie obciążać lotu, jak hartować a nie niszczyć skrzydeł

Janusz Korczak

Dnia 16 stycznia 2018 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lubochni odbyła się debata pod hasłem „Prawa Człowieka”. Jej celem  było przybliżenie gimnazjalistom oraz uczniom klas VI i VII szkoły podstawowej problematyki związanej z naruszaniem praw człowieka ze wskazaniem na prawa dziecka.

W charakterze prelegentów wystąpili przedstawiciele instytucji, z którymi nasza szkoła od wielu lat współpracuje. Tematyka spotkania była różnorodna i  niezwykle interesująca.  Wypowiedzi zaproszonych gości pozwoliły spojrzeć na problematykę naruszania Praw Dziecka z innej perspektywy.

Prelegenci i ich temat wystąpienia:

  1. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Alina Pichola – prawo do godności dla każdego człowieka.
  2. Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej p. Aleksandra Cedro - prawo do szacunku wobec każdego człowieka.
  3. Redaktor Naczelny Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego p. Jacek Mrozowicz -prawo do rzetelnych informacji.
  4. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej p. Anna Pawlak - prawo dogodnej starości.
  5. Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Maz. p. Szymon Herman - prawo do wolności od przemocy fizycznej lub psychicznej, wyzysku i wszelkiego okrucieństwa.
  6. Ratownik medyczny p. Wojciech Gemzała - prawo do ochrony życia i zdrowia.

Swoją obecnością zaszczycił nas również p. Jan Rycek wiceprezes Związku Polskich Spadochroniarzy, działacz Stowarzyszenia „Dzieci Wojny”. Pan Rycek opowiedział o swoich przeżyciach podczas II wojny światowej.

W dyskusji wzięli udział również żołnierze z elitarnej 25 Brygady Kawalerii Powietrznej ppor. Katarzyna Grzelka 7 batalion kawalerii powietrznej, ppor. Paweł Budnik,sierż. Artur Łapeta, plut. Wojciech Gemzała, st. szer. Waldemar Węgrzycki 25 batalion dowodzenia, st. mpr. Radosław Królak, którzy brali udział w wielu misjach poza granicami kraju, m.in. w krajach byłej Jugosławii, Czadzie, Iraku i Afganistanie. Opowiadali, przebywając w tak zróżnicowanych kulturowo regionach świata wielokrotnie byli świadkami przemocy wobec dzieci i łamania ich praw.

Na zaproszenie Dyrektora Szkoły przybyli także: Wójt Gminy Lubochnia p. Tadeusz Józwik oraz rodzice uczniów.

Nad sprawnym przebiegiem debaty czuwali uczniowie: Patrycja Gierzkowska - kl. III gimnazjum i Michał Tworski - kl. VI szkoły podstawowej. O oprawę muzyczną zadbały uczennice ze szkolnego zespołu wokalnego, zaś recytacją wzbogacili program uczniowie kl. VI szkoły podstawowej i III gimnazjum. Młodzież również ochoczo włączała się do dyskusji z prelegentami.

Wspólnie spędzony czas w naszej szkole dla zaproszonych gości, grona pedagogicznego, uczniów i rodziców był okazją do refleksji, zadumy i przemyśleń dla każdego z uczestników.

ORGANIZATORZY DEBATY:

Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lubochni p. Halina Lechowska

Pedagodzy: Sylwia Półtorak i Jolanta Ozimowska