Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Żołnierze Wyklęci - nasi święci

     W 2018r. obchodzimy 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji nasza szkoła przeprowadza szereg przedsięwzięć, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dla Niepodległej”.

Uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej przygotowali montaże słowno -muzyczne, których myślą przewodnią była pamięć o niezwykłych czynach Żołnierzy Wyklętych i o ofiarach zbrodni katyńskiej.

     Apel „Żołnierze Wyklęci - nasi święci” poświęcony był ludziom, którzy pomimo zakończonej II wojny światowej, nie złożyli broni.  Walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

     Program patriotyczny został przedstawiony w kościele parafialnym w Lubochni, Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Lubochni, oraz na prośbę ks. mjr Roberta Dębińskiego, w kościele garnizonowym pw. św. Józefa w Nowym Glinniku.

     Przypadająca w kwietniu tego roku 78. rocznicazbrodni katyńskiej po raz kolejny przypomniała o tragicznych losach polskich jeńców. Wydarzenia z 1940 roku zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych. Ofiarami mordu katyńskiego byli m.in. żołnierze polscy, w większości oficerowie, wzięci do niewoli przez Armię Czerwoną we wrześniu 1939 r.

     O dramacie tych ludzi opowiedzieli uczniowie zaproszonym gościom, nauczycielom oraz swoim koleżankom i kolegom podczas uroczystego apelu pod hasłem „Katyń - Golgota Wschodu” w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lubochni. Przedstawienie zaprezentowano również po Mszy św. w kaplicy w Nowym Glinniku.

    Były to niezwykle poruszające lekcje historii, opowiadające o bohaterskiej postawie Polaków. 

Za przygotowanie uczniów i oprawę muzyczną oraz scenografię odpowiedzialni byli nauczyciele: p. Anna Skoneczna, p. Sylwia Półtorak, p. Rafał Sowik i p. Jolanta Ozimowska.