Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Żołnierze Wyklęci - nasi święci

     W 2018r. obchodzimy 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji nasza szkoła przeprowadza szereg przedsięwzięć, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dla Niepodległej”.

Uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej przygotowali montaże słowno -muzyczne, których myślą przewodnią była pamięć o niezwykłych czynach Żołnierzy Wyklętych i o ofiarach zbrodni katyńskiej.

     Apel „Żołnierze Wyklęci - nasi święci” poświęcony był ludziom, którzy pomimo zakończonej II wojny światowej, nie złożyli broni.  Walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

     Program patriotyczny został przedstawiony w kościele parafialnym w Lubochni, Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Lubochni, oraz na prośbę ks. mjr Roberta Dębińskiego, w kościele garnizonowym pw. św. Józefa w Nowym Glinniku.

     Przypadająca w kwietniu tego roku 78. rocznicazbrodni katyńskiej po raz kolejny przypomniała o tragicznych losach polskich jeńców. Wydarzenia z 1940 roku zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych. Ofiarami mordu katyńskiego byli m.in. żołnierze polscy, w większości oficerowie, wzięci do niewoli przez Armię Czerwoną we wrześniu 1939 r.

     O dramacie tych ludzi opowiedzieli uczniowie zaproszonym gościom, nauczycielom oraz swoim koleżankom i kolegom podczas uroczystego apelu pod hasłem „Katyń - Golgota Wschodu” w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lubochni. Przedstawienie zaprezentowano również po Mszy św. w kaplicy w Nowym Glinniku.

    Były to niezwykle poruszające lekcje historii, opowiadające o bohaterskiej postawie Polaków. 

Za przygotowanie uczniów i oprawę muzyczną oraz scenografię odpowiedzialni byli nauczyciele: p. Anna Skoneczna, p. Sylwia Półtorak, p. Rafał Sowik i p. Jolanta Ozimowska.