Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Z wizytą w Sejmie i Senacie Rzeczypospolitej Polskiej

26 kwietnia uczniowie klas ósmych pod opieką nauczycieli: A. Świnogi, A. Krześlak- Popłońskiej, P. Iskierki oraz E. Pecyny wybrali się do Warszawy.

Z inicjatywy Piotra Majchrowskiego, Wójta Gminy Lubochnia i we współpracy z Biurem Senatorskim Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Rafała Ambrozika, nasza młodzież mogła odwiedzić Sejm i Senat.

Trasa zwiedzania obejmowała: spacer korytarzami, gdzie znajdowały się biura poszczególnych ugrupowań politycznych oraz oglądanie makiety współczesnego kompleksu budynków sejmowych, wizytę na galerii Sali Posiedzeń Sejmu, krótką prelekcję przewodnika dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Dzięki uprzejmości Pana Senatora, który osobiście nas przywitał, mogliśmy zobaczyć wnętrza Senatu i obserwować obrady Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności. Przewodniczący Komisji Ustawodawczej Krzysztof Kwiatkowski zwrócił się do uczniów: „Chciałbym w tym miejscu przywitać grupę młodzieży z powiatu tomaszowskiego, z Lubochni. Proces stanowienia prawa w Polsce jest jawny. Cieszę się, że możecie obserwować naszą pracę. Trafiliście ciekawie, bo rozmawiamy o ustawie, która dotyczy fuzji Spółki PKN Orlen z Lotosem. Ona wywołuje duże emocje. Inne poglądy ma rząd, inne opozycja, więc będziecie świadkami ożywionej dyskusji".

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Narodowym w Warszawie, jednym z najstarszych muzeów sztuki w Polsce. To była wspaniała lekcja parlamentaryzmu i patriotyzmu.