Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

XXV Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” jest organizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII zainteresowanych historią wojskowości. W roku szkolnym 2019/2020 tematyka Konkursu obejmuje historię Polski i historię powszechną dziejów oręża polskiego w latach 1887-1922 z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, architektury obronnej, literatury, malarstwa batalistycznego i portretowego, muzyki i pieśni, tekstów źródłowych, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki i falerystyki formacji wojskowych oraz sylwetek dowódców.
6 listopada 2019 w naszej szkole odbył się I etap – szkolny konkursu „Losy żołnierza…”, w którym największą liczbę punktów (a tym samym awans do następnego etapu) zdobył – MACIEJ PIETRZYK z klasy 8a.
13 grudnia 2019 roku w Piotrkowie Trybunalskim odbył się II etap – rejonowy konkursu, w którym Maciek uzyskał wymagane 80 % punktów i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.
Etap wojewódzki odbędzie się 17 marca 2020r. Laureatami Konkursu zostają uczniowie, którzy na etapie wojewódzkim uzyskają co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia. Finalistami zostają uczniowie, którzy uzyskają co najmniej 50 % punktów możliwych do zdobycia na etapie wojewódzkim.
Maćku, Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Anna Świnoga