Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

XVI Gminny Konkurs Recytatorski

W tym roku już po raz XVI zorganizowany został w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lubochni Gminny Konkurs Recytatorski. Klasowe eliminacje pozwoliły wyłonić najlepszych recytatorów, którzy zaprezentowali się w dwóch grupach wiekowych. W dniu 12 kwietnia wystąpili uczniowie klas I - III oraz grup zerowych, natomiast drugiego dnia (13.04.2018) deklamatorskie umiejętności prezentowali uczniowie klas IV - VII oraz klas gimnazjalnych. W konkursie wzięło udział ostatecznie 60 uczestników.

Uczniowie prezentowali w konkursie zarówno wiersze, jak i fragmenty utworów prozatorskich. Oprócz kategorii recytacji oceniano występy w kategorii „Wywiedzione ze słowa”. Jak co roku, tak i teraz, jury długo debatowało nad wyłonieniem  najlepszych. Brano pod uwagę dobór tekstu do wieku uczestnika, ogólny wyraz artystyczny, kulturę słowa, oryginalność interpretacji.

Dyplomem, książką i dodatkowymi upominkami nagrodzono każdego uczestnika, natomiast główne nagrody przyznano finalistom.

W kategorii grup zerowych:

I miejsce - Paulina Pierzchała (Przedszkole w Nowym Glinniku)

II miejsce - Mateusz Konewka (Przedszkole w Lubochni)

III miejsce -  Alicja Strach (Przedszkole w Lubochni)

Wyróżnienie - Mateusz Polus (Przedszkole w Lubochni)

W kategorii klas I – III:

I miejsce - Jowita Mazurek (SP Glinnik) i Wiktoria Spała (SP Lubochnia)

II miejsce - Kamil Konewka  i Magdalena Pietrzyk (SP Lubochnia)

III miejsce - Amelia Bernaciak (SP Glinnik) i Hubert Męcina  (SP Lubochnia)

Wyróżnienia -  Maja Darmos (SP Glinnik) oraz Iga Wójtowicz, Patryk Adamiec, Nikola Adamus i Nikodem Bernaciak – (uczniowie SP w Lubochni)

W kategorii klas IV - VI za najlepsze uznano występy:

I miejsce – Weronika Łomża (SP Lubochnia)

II miejsce - Wiktoria Łysakowska (SP Glinnik) i Sandra Wójciak (SP Lubochnia)

III miejsce - Martyna Stańdo (SP Glinnik), Oliwia Trębacz (SP Lubochnia)

Wyróżnienia: Mikołaj Dobruń (SP Lubochnia), Wiktoria Lambert (SP Lubochnia), Natalia Matuszewska (SP Lubochnia)

W kategorii klas VII oraz klas gimnazjalnych wyróżniono:

I miejsce – Aleksandra Grad (SP Lubochnia)

II miejsce – Katarzyna Grad (SP Lubochnia)

Wyróżnienie - Wiktoria Dębiec (SP Lubochnia)

W kategorii „Wywiedzione ze słowa” przyznano wyróżnienia:
Krystian Bożek, Sebastian Mikanik, Oliwia Balicka (SP Lubochnia)

Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno – Przedszkolny, natomiast patronat honorowy objął Wójt Gminy Lubochnia. W uświetnienie konkursu, wspierając go finansowo, włączyła się też Rada Rodziców. Serdeczne podziękowania należą się też sponsorom, którzy nieodpłatnie przekazali piękne upominki –Zakładowi Produkcyjnemu Frito Lay i Przedsiębiorstwu Produkcyjno – Handlowo - Usługowemu „Kacperek” za słodki poczęstunek.