Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

12 października 2021r uczniowie klas IV a, IV b i IV c wraz z opiekunami: p. Agnieszką Bernaciak, Marleną Orawiec i Urszulą Schab wyjechali na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Zwiedzanie Ziemi Świętokrzyskiej rozpoczęliśmy od wejścia na zbocze Łysej Góry. Z tarasu widokowego nad gołoborzem mogliśmy podziwiać barwny, jesienny krajobraz podświetlony słońcem, które towarzyszyło nam przez cały dzień.

Następnie mijając po drodze 157 metrową wieżę Radiowo-Telewizyjną dotarliśmy na szczyt Łysej Góry, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy najstarszy klasztor benedyktyński i poznaliśmy historię przywiezienia tutaj pierwszych w Polsce relikwii Krzyża Świętego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się wystawa w Muzeum Misyjnym, gdzie podziwiali ciekawe przedmioty przywiezione przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z krajów misyjnych. Szczególną atrakcją była też krypta grobowa ze szczątkami ludzkimi w otwartych trumnach oraz wejście na wieżę klasztorną. Na koniec zwiedzania na stołówce w podziemiach klasztoru zjedliśmy smaczny obiad.

Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie zamku w Chęcinach. Tam przewodnik opowiedział historię powstania zamku i pokazał najważniejsze miejsca warowni.

Opracowała: Urszula Schab