Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Weekend w Lubochni po angielsku i niemiecku

W dniach 16 - 17 marca  2018 r. po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany rajd pt. „Weekend w Lubochni po angielsku i niemiecku”. Spotkaliśmy się, by propagować zdrowy styl życia, doskonalić umiejętności posługiwania się językiem angielskim i niemieckim, integrować członków PTSM z całego województwa. W tym roku w rajdzie uczestniczyło 18 drużyn z 6 szkół, w sumie prawie 100 osób. Do Lubochni zjechali uczniowie wraz z opiekunami z Kleszczowa, z Komorowa, Brzustowa, Łaznowa, Czarnocina.

 Rajd ma nie tylko zapewnić dobrą zabawę, ale również uczyć i rozwijać umiejętności językowe.

Zabawa jak co roku była oczywiście wspaniała. Drużyny, które przygotowały scenki, piosenki w języku angielskim  lub niemieckim, reprezentowały bardzo wysoki poziom, tym samym komisja miała wielki problem z przyznaniem miejsc, wyróżniliśmy kilka grup m.in. za nowe wcielenie ABBY, czy nowatorską inscenizację Królewny Śnieżki po niemiecku. W sumie każdy wyjechał z nagrodą. "Zabawa na sto dwa" jak to mówili uczestnicy, atmosfera gorąca, fantastyczna muzyka, integracja szkół, która trwała niemal do rana.

Poza walorami językowymi, rajd ma także promować naszą gminę – z  tej okazji uczniowie przygotowali prezentację o Lubochni. Następnie przyjezdni uczestnicy pisali test z wiedzy o naszej Gminie.

W tym roku uczestnicy mogli również przejść szybki kurs pierwszej pomocy przedmedycznej- także w języku angielskim. Cenną lekcję poprowadzili przedstawiciele 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Zainteresowanie pokazem było tak duże, że młodzież postanowiła zaprosić ratowników w najbliższym czasie raz jeszcze.

Jednak, aby cała uroczystość mogła przybrać taką formę, potrzebna jest pomoc ludzi dobrej woli. Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli finansowo naszą akcję, szczególne  podziękowania składamy Panu Wójtowi Gminy Lubochnia, Oddziałowi Terenowemu PTSM, Firmie FDS w Tomaszowie Maz., Stowarzyszeniu na rzecz dzieci i młodzieży „Mieć szansę w Lubochni”, Hurtowni zabawek i artykułów szkolnych „Pinokio”   w Tomaszowie Maz.

Dziękujemy także Dyrekcji naszej szkoły za umożliwienie nam zorganizowania tak wspaniałej imprezy.

Osoby odpowiedzialne za przebieg imprezy, a także nauczyciele przygotowujący uczniów do konkurencji to: p. Dagmara Reszka – komendant rajdu, p. Beata Zimnicka, p. Elżbieta Pecyna, p. Renata Golińska, p. Ewa Duczkowska, p. Ewa  Szczepanik, p. Monika Romaldowska, p. Jolanta Ozimowska.

Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Film z Rajdu 2018 - Występy "ABBA" oraz "Królewna Śnieżka"