Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Weekend w Lubochni po angielsku i niemiecku

W dniach 16 - 17 marca  2018 r. po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany rajd pt. „Weekend w Lubochni po angielsku i niemiecku”. Spotkaliśmy się, by propagować zdrowy styl życia, doskonalić umiejętności posługiwania się językiem angielskim i niemieckim, integrować członków PTSM z całego województwa. W tym roku w rajdzie uczestniczyło 18 drużyn z 6 szkół, w sumie prawie 100 osób. Do Lubochni zjechali uczniowie wraz z opiekunami z Kleszczowa, z Komorowa, Brzustowa, Łaznowa, Czarnocina.

 Rajd ma nie tylko zapewnić dobrą zabawę, ale również uczyć i rozwijać umiejętności językowe.

Zabawa jak co roku była oczywiście wspaniała. Drużyny, które przygotowały scenki, piosenki w języku angielskim  lub niemieckim, reprezentowały bardzo wysoki poziom, tym samym komisja miała wielki problem z przyznaniem miejsc, wyróżniliśmy kilka grup m.in. za nowe wcielenie ABBY, czy nowatorską inscenizację Królewny Śnieżki po niemiecku. W sumie każdy wyjechał z nagrodą. "Zabawa na sto dwa" jak to mówili uczestnicy, atmosfera gorąca, fantastyczna muzyka, integracja szkół, która trwała niemal do rana.

Poza walorami językowymi, rajd ma także promować naszą gminę – z  tej okazji uczniowie przygotowali prezentację o Lubochni. Następnie przyjezdni uczestnicy pisali test z wiedzy o naszej Gminie.

W tym roku uczestnicy mogli również przejść szybki kurs pierwszej pomocy przedmedycznej- także w języku angielskim. Cenną lekcję poprowadzili przedstawiciele 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Zainteresowanie pokazem było tak duże, że młodzież postanowiła zaprosić ratowników w najbliższym czasie raz jeszcze.

Jednak, aby cała uroczystość mogła przybrać taką formę, potrzebna jest pomoc ludzi dobrej woli. Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli finansowo naszą akcję, szczególne  podziękowania składamy Panu Wójtowi Gminy Lubochnia, Oddziałowi Terenowemu PTSM, Firmie FDS w Tomaszowie Maz., Stowarzyszeniu na rzecz dzieci i młodzieży „Mieć szansę w Lubochni”, Hurtowni zabawek i artykułów szkolnych „Pinokio”   w Tomaszowie Maz.

Dziękujemy także Dyrekcji naszej szkoły za umożliwienie nam zorganizowania tak wspaniałej imprezy.

Osoby odpowiedzialne za przebieg imprezy, a także nauczyciele przygotowujący uczniów do konkurencji to: p. Dagmara Reszka – komendant rajdu, p. Beata Zimnicka, p. Elżbieta Pecyna, p. Renata Golińska, p. Ewa Duczkowska, p. Ewa  Szczepanik, p. Monika Romaldowska, p. Jolanta Ozimowska.

Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Film z Rajdu 2018 - Występy "ABBA" oraz "Królewna Śnieżka"