Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Tajemnice Bożego Narodzenia

Najpiękniejsze w roku Święta Bożego Narodzenia zawsze są dla nas wyjątkowe – pełne oczekiwania, nadziei i radości. Bóg zadziwia swoją miłością. Jest to radosny czas wybaczania, zgody i pokoju. Wydobywa z ludzi to co najlepsze. Miłym świątecznym zwyczajem, świadczącym o wspólnocie dusz i serc są kolędy i pastorałki. Mają one szczególną wymowę – opowiadają o narodzeniu Jezusa. Są wyrazem naszej religijności.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia wprowadzili społeczność szkolną w to wielkie wydarzenie – przyjście Dzieciątka Jezus. Prezentując spektakl słowno - muzyczny pt.

"Tajemnica Bożego Narodzenia” uświadomili, że Jezus przychodzi do nas, aby zapalić światełko Bożej miłości w całej wspólnocie.

Uczniowie przybliżyli znaczenie Wigilii, która jest okazją do budowania więzi międzyludzkich i zbliżania między ludźmi. Zrozumieliśmy Tajemnicę Bożego Narodzenia – Jezus przychodzi do każdego człowieka jako Dar, zostaje jednym z nas – naszym bratem.

Zaczarowany świat Betlejemskiego Cudu zaprezentowali uczniowie klas I - III, śpiewając kolędy i pastorałki. Wszystkim dzieciom oraz paniom wychowawczyniom klas I - III serdecznie dziękujemy.

Uczniowie klas IV-VIII w prosty sposób pokazali nam jacy mamy być, jeżeli przyjmiemy Tajemnicę Bożego Narodzenia. Śpiewem kolęd, pastorałek, grą na instrumentach oraz tańcem ukazali Dobrą Nowinę o nadejściu Jezusa, która przekazuje nam radość, otuchę i wiarę.

Wszystkim serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do p. R. Sowika i p. S. Półtorak, którzy zadbali o oprawę muzyczną, do p. A. Krześlak – Popłońskiej za piękną dekorację, do p. J. Kuban za przygotowanie układu tanecznego oraz do p. K. Widulińskiej za obsługę techniczną.

Podziękowania należą się także paniom katechetkom i księdzu M. Marszalikowi.

Podczas spotkania harcerze z naszej szkoły przekazali na ręce Pani Dyrektor Betlejemskie Światełko Pokoju, za które serdecznie dziękujemy.

Wszystkim życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Alicja Pierzchała