Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Tajemnice Bożego Narodzenia

Najpiękniejsze w roku Święta Bożego Narodzenia zawsze są dla nas wyjątkowe – pełne oczekiwania, nadziei i radości. Bóg zadziwia swoją miłością. Jest to radosny czas wybaczania, zgody i pokoju. Wydobywa z ludzi to co najlepsze. Miłym świątecznym zwyczajem, świadczącym o wspólnocie dusz i serc są kolędy i pastorałki. Mają one szczególną wymowę – opowiadają o narodzeniu Jezusa. Są wyrazem naszej religijności.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia wprowadzili społeczność szkolną w to wielkie wydarzenie – przyjście Dzieciątka Jezus. Prezentując spektakl słowno - muzyczny pt.

"Tajemnica Bożego Narodzenia” uświadomili, że Jezus przychodzi do nas, aby zapalić światełko Bożej miłości w całej wspólnocie.

Uczniowie przybliżyli znaczenie Wigilii, która jest okazją do budowania więzi międzyludzkich i zbliżania między ludźmi. Zrozumieliśmy Tajemnicę Bożego Narodzenia – Jezus przychodzi do każdego człowieka jako Dar, zostaje jednym z nas – naszym bratem.

Zaczarowany świat Betlejemskiego Cudu zaprezentowali uczniowie klas I - III, śpiewając kolędy i pastorałki. Wszystkim dzieciom oraz paniom wychowawczyniom klas I - III serdecznie dziękujemy.

Uczniowie klas IV-VIII w prosty sposób pokazali nam jacy mamy być, jeżeli przyjmiemy Tajemnicę Bożego Narodzenia. Śpiewem kolęd, pastorałek, grą na instrumentach oraz tańcem ukazali Dobrą Nowinę o nadejściu Jezusa, która przekazuje nam radość, otuchę i wiarę.

Wszystkim serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do p. R. Sowika i p. S. Półtorak, którzy zadbali o oprawę muzyczną, do p. A. Krześlak – Popłońskiej za piękną dekorację, do p. J. Kuban za przygotowanie układu tanecznego oraz do p. K. Widulińskiej za obsługę techniczną.

Podziękowania należą się także paniom katechetkom i księdzu M. Marszalikowi.

Podczas spotkania harcerze z naszej szkoły przekazali na ręce Pani Dyrektor Betlejemskie Światełko Pokoju, za które serdecznie dziękujemy.

Wszystkim życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Alicja Pierzchała