Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Szkoła pamięta

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” powiedział dawno temu marszałek Józef Piłsudski.

W dniu 25 października dzieci z naszego przedszkola odwiedziły jedno z miejsc pamięci znajdujące się w centrum Lubochni.

Jest to pomnik postawiony jako podziękowanie mieszkańców Lubochni wielkiemu człowiekowi, który przyczynił się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości - Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Wcześniej nauczyciele przedstawili dzieciom historię powstania naszej miejscowości oraz postacie najbardziej zasłużone dla naszej małej ojczyzny.

Historia staje się żywa, gdy ma namacalny związek z rzeczywistością. Opowiadanie dzieciom o przeszłości, o wydarzeniach z życia rodziców, dziadków to bardzo ważny element edukacji. Bardzo często nasi przodkowie byli świadkami ważnych wydarzeń historycznych. Dziecko nie tylko z ciekawością posłucha o tym, ale poczuje dumę ze  swoich przodków.