Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to święto państwowe. Upamiętnia bardzo ważne dla Polski wydarzenia sprzed 1918 roku. Ponad 100 lat temu, 11 listopada Polska stała się wolnym i niezależnym krajem. Zawdzięcza się to marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapy Europy. Z tego względu 11 listopada jest tak uroczyście obchodzony w naszym kraju.

Nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu” organizowanej przez MEN.

Cały tydzień w przedszkolu był poświęcony tematyce patriotycznej. Dzieci ćwiczyły śpiewanie hymnu, wykonały przepiękne prace, które są ozdobą naszego korytarza.  

10 listopada 2020r. o godzinie 11:11 przedszkolaki odśpiewały Hymn Polski. Ze względu na panującą sytuację w kraju „Mazurek Dąbrowskiego” został odśpiewany w salach.

Bardzo dziękujemy za pomoc rodzicom, którzy tego dnia ubrali swoje dzieci na galowo, przez co całe wydarzenie miało bardziej podniosły charakter.

Justyna Żak