Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Przedszkolaki dbają o zwierzęta w schronisku

Jak ważna jest rodzina i miłość każdy przedszkolak dobrze wie. Niestety psy i koty w schronisku w Tomaszowie Mazowieckim nie mogły doświadczyć ciepła i miłości od strony człowieka. Niekiedy porzucone jako szczeniaki, niekiedy po przejściach pozostawione w lasach lub wyrzucone z aut na niebezpieczną dla nich ulicę, a niekiedy oddane jak niepotrzebny przedmiot, gdy właściciel umiera. Taki los to historie małych istnień przebywających w schronisku w Tomaszowie Maz. Możemy spotkać tam psy i koty, które czekają kilkanaście lat na „lepsze jutro”. Dzięki pracownikom schroniska oraz bezinteresowności dobrych ludzi możemy sprawić, że choć na trochę zamienimy ich smutny wzrok na uśmiech i podarujemy trochę radości w te „szare” dni za kratami schroniska.
Kolejny raz Przedszkole w Lubochni przyłączyło się do akcji charytatywnej „Podaj łapę”. Przedszkolaki wraz z rodzicami  postanowili umilić podopiecznym schroniska w Tomaszowie Maz. czas:
- spędzony na spacerach – poprzez podarowanie nowych obroży i smyczy;
- spędzony na zabawie – poprzez podarowanie nowych zabawek dla psów i drapaków dla kotów;
- spędzony  na śnie – poprzez podarowanie kocy, kołder oraz legowisk.
Dzieci nie zapomniały również o zbiórce żywności dla zwierzaków. Przedszkole zebrało całą masę puszek z kocia i psią karmą, konserw, worków z sucha karmą, psich smakołyków, ciasteczek, kasz i makaronów. Dzieci pamiętały również o higienie milusińskich – obroże na pchły, tabletki na odrobaczenie oraz szampony – to wszystko przynosiły na zbiórkę, wiedząc jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja zwierząt przebywających w schronisku.
Pracownicy schroniska złożyli na ręce przedszkola gorące podziękowania.
Wszystkim dzieciom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji. Mamy nadzieję, że kolejna zbiórka będzie równie owocna.