Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu ich zainteresowań. W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 167,400,00 zł na zakup różnorodnych sprzętów oraz pomocy technicznych. Pełen zakres wyposażenia z pozyskanych środków został ujęty w katalogu wyposażenia. Katalog zawiera wyposażenie podstawowe oraz dodatkowe.

Do dnia 29.12 2021 r. szkoła otrzymała następujące wyposażenie podstawowe:

Drukarka 3D

Szafka z pojemnikami na drukarkę 3D i filamenty

Stacja lutownicza z gorącym powietrzem

Aparat Nikon

Mikroport - bezprzewodowy system mikrofonowy

Mikrofon kierunkowynakamerowany

Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami

Lego EducationSpike

Mikroskopy

Komplet do elektromagnetyzmu

Maszyna do szycia Łucznik

Wypalarki do drewna

Suwmiarka tradycyjna

Szczypce uniwersalne

Zestaw pilników ślusarskich

Obcęgi

Kowadełko

Wyrzynarka stołowa

Piła ramowa

Skrzynka narzędziowa

Pistolet do kleju na gorąco

Wiertarka stołowa kolumnowa

Akumulatorowa wiertarko – wkrętarka

Pojemnik warsztatowy

Kątownik stolarski aluminiowy

Do dnia 20.07.2022 r. szkoła otrzymała następujące wyposażenie dodatkowe:

Podstawowe obwody elektryczne

Stół warsztatowy szkolny

Odzież ochronną

Kolumna mobilna Ibiza

Zestaw do nauki kodowania i programowania

Aplikacja Corinth

Wraz z początkiem września została przygotowana i oddana do użytku pracownia techniczna, której wyposażenie zostało zakupione ze środków rządowych Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Nowa pracownia łączy w sobie wiele funkcji m.in. z zakresu techniki, informatyki i elektroniki. Uczniowie podczas lekcji będą mogli korzystać z różnego rodzaju sprzętu np. piły ramowej, pilników, lutownicy, wypalarki do drewna, konstruować układy elektroniczne, programować roboty. Ponadto zakupiono do sali nowe meble takie jak: szafy, stoliki uczniowskie, stoły warsztatowe z nadstawką itd.

Laboratoria przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać  zainteresowania, nie tylko na lekcjach techniki, ale także na innych obowiązkowych zajęciach edukacyjnych.

W ramach Laboratoriów Przyszłości zakupiono m.in:

Aplikację edukacyjną Corinth - to jeden z wielu przykładów multimedialnych programów, przeznaczonych do nauki chemii, fizyki, biologii czy matematyki. Cechuje ją niezwykłe bogactwo modeli pomocy dydaktycznych w 3D posiadających bardzo szczegółowe elementy. Dzięki temu uczniowie są w stanie poznać dokładnie między innymi skomplikowaną biologię człowieka. Pogram edukacyjny służyć może także nauce geometrii poprzez prezentacje figur, bez konieczności rysowania ich w zeszycie.Modele w aplikacji pozwolą efektywnie zilustrować temat każdej lekcji i sprawić, by materiały stały się atrakcyjne.

Zestaw Lego Education Spike Essetial – to idealny zestaw  do nauki robotyki, który daje nieograniczone możliwości kreatywnego myślenia, pozwala ćwiczyć umiejętność rozwiązywania problemów podczas zabawy. Kierując się wskazówkami i zdobytą dotychczas wiedzą, uczniowie muszą osiągnąć przedstawiony w zadaniu cel.

Zestaw do nauki kodowania – dzięki nauce kodowania uczniowie doskonalą umiejętność logicznego myślenia, co więcej pobudza kreatywność i wyobraźnię, uczy współpracy z innymi, a przede wszystkim sprawia uczniom ogromną frajdę.

Na szczególną uwagę zasługuje wyposażenie pracowni komputerowej w drukarkę  3D. Uczniowie zaznajamiają się z technologią, uczą się obsługi maszyny ale także rozwijają swoją kreatywność i myślenie przestrzenne poprzez naukę tworzenia projektów 3D.

Laboratoria Przyszłości udowadniają, że nauka nie musi ograniczać się do książek. Uczniowie mogą zdobywać wiedzę w praktyczny sposób. Lekcje mogą być zabawą i ciekawą przygodą.

Korzyści z Laboratorium Przyszłości:

- nowe technologie i eksperymenty ułatwią przekazywanie wiedzy,

- zwiększy się zainteresowanie dziedzinami technicznymi i ścisłymi,

- połączenie zdobywania wiedzy z praktyką,

- odkrywanie i rozwój talentów oraz inwestycja w lepszą przyszłość młodych.