Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Jasełka dla najmłodszych

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.

Nie inaczej było w tym roku. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe  zadbali młodzi  aktorzy i wokaliści z klasy III a przygotowani przez wychowawcę – Ewę Goliat wystawiając sztukę „Dzieciąteczko Maleńkie” adresowane dla najmłodszych odbiorców.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia dwupokoleniowej rodziny, nowonarodzonego dzieciątka, Maryi i Józefa, sąsiadów, mędrców oraz anioła i gwiazdy spotkała się z miłym przyjęciem i gromkimi brawami.

Zaangażowanie młodych aktorów i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. 17 grudnia dzieci przedstawiły jasełka dla klas I – III  zaś 18 grudnia dla przedszkolaków, a następnie dla babć i dziadków oraz rodziców dzieci z klasy III a, po którym odbyło się spotkanie gości i młodych aktorów przy słodkim poczęstunku. Niespodzianką dla uczniów była wizyta Mikołaja z upominkami dla każdego dziecka.

Duże podziękowania należą się rodzicom uczniów występujących w jasełkach, w szczególności p. Justynie Goździk oraz p. Bogusławie Ścieżko za zaangażowanie i dużą pomoc w przygotowaniu przedstawienia.