Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

I miejsce naszej drużyny w JUNIOR NÁBOJ w Łodzi

W piątek 22 listopada 2019 r. reprezentacja naszej szkoły rywalizowała w międzynarodowych zawodach matematyczno-fizycznych Náboj Junior. Za organizację już VIII edycji tego konkursu odpowiadało I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Do udziału w konkursie drużynę naszej szkoły zgłosiła pani Bożena Matuszewska-Pająk, która sprawowała nad dziećmi opiekę merytoryczną i koordynowała przygotowania szkolne.

Náboj Junior to zawody dla drużyn reprezentujących szkoły podstawowe. W ciągu 120 minut czteroosobowe zespoły mają do rozwiązania 42 zadania o wysokim stopniu trudności. Liczą się w tym wypadku nie tylko zdolności matematyczne, ale także precyzja i szybkość oraz umiejętność współpracy. Zadania mogą być rozwiązywane zespołowo lub indywidualnie, ważne, aby grupa umiała wypracować najlepszy dla siebie system pracy, który doprowadzi do sukcesu.

Tak też się stało w przypadku naszej reprezentacji, która do tego konkursu przystąpiła po raz pierwszy. Drużyna w składzie: Patrycja Bernaciak (VII c), Bartłomiej Kieliszek (VIII a), Maciej Pietrzyk (VIII a) i Oliwia Trębacz (VIII a), odniosła sukces i wygrała zawody w Łodzi. Uczniowie zdobyli dla naszej szkoły puchar, a sami otrzymali złote medale, dyplomy i nagrody książkowe.

Konkurs odbywał się równocześnie w Białymstoku, Bielsku-Białej, Grodzisku Mazowieckim, Krakowie, Krośnie, Łodzi, Sosnowcu, Tarnowie, Warszawie i we Wrocławiu, a także w wielu miastach w Czechach i na Słowacji. W każdym mieście tworzony był lokalny ranking drużyn. Poprzez łącza internetowe uczniowie ww. miast mogli na bieżąco porównywać swoje wyniki w rankingu krajowym oraz międzynarodowym, co jeszcze bardziej podnosiło poziom emocji nie tylko matematyczno-fizycznych. Zgromadzeni uczniowie oraz ich opiekunowie mogli śledzić wyniki drużyn na dużych ekranach w auli. Wyniki były aktualizowane na bieżąco i cały konkurs podsumowany został od razu po zakończeniu. Drużyna, która poprawnie rozwiązała najwięcej zadań wygrała zawody.

Ciekawe zadania, presja czasu, rywalizacja na żywo z innymi zespołami, współpraca w grupie uczyniły z tych zawodów wielce interesującą rozgrywkę. Turniej był dynamiczny, przebiegał w doskonałej atmosferze i na pewno dał naszej drużynie satysfakcję z udziału.
Spotkania z matematyką jak się okazuje, mogą mieć właśnie taki, nietypowy sportowy charakter.

To ogromny sukces naszych uczniów, z których jesteśmy niezwykle dumni!

Chętnych do zapoznania się z zawodami i zmierzenia z zadaniami odsyłamy do strony https://junior.naboj.org