Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Boże Narodzenie 2020

Boże Narodzenie to szczególny okres roku, który wydobywa z ludzi to, co najlepsze. Atmosferę świąteczną w zewnętrznym wymiarze tworzą między innymi jasełka, które są teatralnym odzwierciedleniem biblijnych wydarzeń.

Nazwa „jasełka” pochodzi ze starej polszczyzny, gdzie „jasła” oznaczają żłób, ponieważ akcja tych przedstawień skupiała się wokół żłóbka w stajence betlejemskiej.

Każdego roku w naszej szkole tradycją było wystawianie jasełek, na które zapraszaliśmy wszystkich gości. Uczniowie odgrywając scenę narodzin Dzieciątka Jezus nieśli różne przesłania. Teraz w nieco innej formie zachęcamy do obejrzenia jasełek z opowiadaniem o staruszce, która czekała na Boga. W tym roku hasło przewodnie to BÓG jest w NAS. Zapomnij o wszystkim co smuci i boli. W ten czarowny zimowy wieczór wybierz się na wędrówkę z Maryją i Józefem.

Dziękujemy rodzicom, którzy nagrali i przesłali filmiki oraz uczniom z kl. IV „d” i z IV „b” (Łucji Olczak, Lenie Przytule, Frankowi Widulińskiemu). Gościnnie wystąpili też uczniowie: Laura Krysakowska z kl. II „b”, Celinka Małek z kl. VII „b” , Filip Kwapisz z kl. VI „a” i Karol Widuliński z kl. VIII b. Nad całością czuwała p. katechetka Teresa Rek oraz p. Alicja Pierzchała i p. Rafał Sowik . Stroną techniczną i montażem zajęła się p. Katarzyna Widulińska.