Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Akcja "Sprzątanie Świata 2020"

W dniu 19 września uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubochni wraz z wychowawcami oraz przedszkole wzięli udział w kolejnej już 27 akcji „Sprzątania Świata”. Hasło tegorocznej akcji to „Plastik, Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”. Przypomnieliśmy uczniom o prawidłowej i odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegała bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Uczniowie byli zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice. Do worków na śmieci wędrowały przede wszystkim drobne odpady, takie jak: papier, plastik (torebki, butelki), szkło i puszki aluminiowe.

W ramach tegorocznej akcji uczniowie klas VI  wykonali plakat na temat ochrony środowiska i gazetkę na korytarzu szkolnym, nauczyli się piosenki „Eko – rock”, obejrzeli film ekologiczny i wypełnili ankietę „Czy mój dom jest ekologiczny?”.

Akcja miała również na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.

Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać.

Krystyna Kapuścińska