Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

8 listopada - Dzień Zdrowego Śniadania

Do świętowania oraz rozmowy na temat najważniejszego posiłku dnia zaprosiliśmy wszystkie klasy w naszej szkole.  Dzieci i młodzież dowiedzieli się, m.in. że pierwsze śniadanie jest dla nich najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia,  głodny uczeń nie może skoncentrować się na codziennych obowiązkach, jest podatny na stres, jest senny i rozdrażniony. Częściej wchodzi w konflikty z rówieśnikami, ma problemy z nauką i przyswajaniem materiału podczas zajęć. Z badań wynika, że uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną. Jedzenie śniadań zmniejsza także ryzyko nadwagi i otyłości.

Niestety, z naszych obserwacji wynika, iż nie wszyscy uczniowie jedzą śniadanie w domu, a następnie drugie śniadanie w szkole. Często te dwa, ważne posiłki zastępowane są przez młodzież słodyczami, słodkimi napojami oraz energetykami. W związku z powyższym w naszej szkole odbyło się spotkanie z dietetykiem,  a godziny wychowawcze zamieniły uczniów w poszukiwaczy tradycyjnych śniadań w innych krajach Europy. Starsi uczniowie przygotowali na ten temat plakaty a młodsi „warzywno – owocowe zwierzątka”. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Można je obejrzeć w galerii.