Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

8 listopada - Dzień Zdrowego Śniadania

Do świętowania oraz rozmowy na temat najważniejszego posiłku dnia zaprosiliśmy wszystkie klasy w naszej szkole.  Dzieci i młodzież dowiedzieli się, m.in. że pierwsze śniadanie jest dla nich najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia,  głodny uczeń nie może skoncentrować się na codziennych obowiązkach, jest podatny na stres, jest senny i rozdrażniony. Częściej wchodzi w konflikty z rówieśnikami, ma problemy z nauką i przyswajaniem materiału podczas zajęć. Z badań wynika, że uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną. Jedzenie śniadań zmniejsza także ryzyko nadwagi i otyłości.

Niestety, z naszych obserwacji wynika, iż nie wszyscy uczniowie jedzą śniadanie w domu, a następnie drugie śniadanie w szkole. Często te dwa, ważne posiłki zastępowane są przez młodzież słodyczami, słodkimi napojami oraz energetykami. W związku z powyższym w naszej szkole odbyło się spotkanie z dietetykiem,  a godziny wychowawcze zamieniły uczniów w poszukiwaczy tradycyjnych śniadań w innych krajach Europy. Starsi uczniowie przygotowali na ten temat plakaty a młodsi „warzywno – owocowe zwierzątka”. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Można je obejrzeć w galerii.