Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Sposób na nudę - czyli zabawy w czasie izolacji

W czasie pandemii dzieci się nudzą , dlatego zachęcam do korzystania z poniższych stron. Znajdziecie tam dużo ciekawych gier, zabaw, łamigłówek, kart pracy a przy okazji poprzez zabawę uczycie się.

www.edutapia.pl 

www.matzoo.pl

www.pisupisu.pl

www.epodręczniki.pl

  1. Własny dom

Potrzebny: duży koc

Zasady: Tę zabawę uwielbiają wszystkie dzieci. Rolę domu może odegrać dziecięcy namiot, ale równie dobrze może go zastąpić zwykły stół lub dwa stabilne krzesła ustawione w odpowiedniej odległości. W domu może zamieszkać rodzina lalek czy pluszaków, lecz także groźny lew czy dziki wojownik. Wszystko zależy od wyobraźni.

  1. Wodne eksperymenty

Potrzebne: miska wypełniona wodą, plastikowa butelka, korek, gąbka, kamyk

Zasady: Gdy jest deszczowo można je przeprowadzać w łazience, gdy jest pogodnie –na podwórku. Napełnij wodą miskę i połóż obok niej pustą plastikową butelkę, korek, gąbkę, kamyk. Wrzucajcie je kolejno do wody. Obserwujcie, jak jedne przedmioty unoszą się na powierzchni, a inne toną.

  1. Po nitce do kłębka

Potrzebne: sznurek, pluszowa zabawka

Zasady: Obwiąż sznurek wokół brzuszka pluszaka i schowaj zabawkę do szafy. Sznurek przeciągnij wokół różnych mebli, a koniec wręcz dziecku. Na pewno trafi do puchatego przyjaciela po sznurku.

  1. Domowa plastelina

Potrzebne: 2 szklanki mąki, 2 szklanki soli, woda

Przepis: Zmieszaj mąkę z solą i stopniowo dodawaj wody, wyrabiając tak jak ciasto. Masa powinna być sprężysta i nie może kleić się do rąk. Jeśli chcesz, możesz podzielić ją na części i zabarwić każdą na inny kolor przyprawami lub barwnikami do jaj. Kurkuma zabarwi ciasto na żółto, sproszkowana słodka papryka – na czerwonorudo, kakao na brązowy. Uwaga, takie kolory mogą zabarwić skórę rąk.

Pokaż dziecku, jak może masę ugniatać, a potem z niej lepić. Róbcie z niej kuleczki, wałeczki, wykrawajcie różne kształty foremkami do ciastek, lepcie figurki. Po skończonej zabawie możesz utrwalić dzieła małego artysty wypiekając je w piekarniku.

  1. Robimy zabawki

Potrzebne: nakrętki po napojach, rulony po papierze toaletowym i ręcznikach papierowych, pojedyncze skarpetki

Czasem, gdy brak pomysłów, warto dzieciom podszepnąć, co mogą zrobić z niepotrzebnych różności. Nakrętki po napojach można wykorzystać jako warcaby. Można z nich zrobić mozaikę (przykleić lub przytwierdzić plasteliną do kartonu). Można z nich wykonać ozdoby domowe, np. dzwonki, które grzechoczą na wietrze (nawlec nakrętki na sznurki, przymocować sznurki do pokrywki od dużego słoika i zawiesić).Z rulonów po papierze toaletowym i ręcznikach papierowych powstaną nie tylko węże. Można z nich skonstruować samolot, pociąg albo walec drogowy.