Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lubochni
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych 1863r.

Świetlica

Świetlica w naszej szkole czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1700.

  1. Szkoła podstawowa zapewnia zajęcia świetlicowe dla uczniów, którzy pozostają w szkole dłużej ze względu na:
  • czas pracy rodziców – na wniosek rodziców;
  • organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia opieki w szkole.
  1. Świetlica zapewnia zajęcia świetlicowe uwzględniające potrzeby edukacyjne oraz rozwojowe dzieci i młodzieży, a także ich możliwości psychofizyczne, w szczególności zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, zajęcia zapewniające prawidłowy rozwój fizyczny oraz odrabianie lekcji.
  2. Świetlica stwarza warunki do uczestnictwa w kulturze, rozwija samodzielność
    i samorządność oraz aktywność społeczną oraz współdziała z rodzicami i nauczycielami w tym zakresie.
  3. Świetlica pracuje zgodnie ze swoim planem zatwierdzonym przez Radę Pedagogiczną.
  4. Świetlica prowadzi zajęcia w grupach wychowawczych oraz sprawuje opiekę nawet nad pojedynczymi uczniami, którzy przebywają w placówce, a nie mają zajęć.

Uczniowie spędzają tu miło czas, relaksują się, wspólnie bawią, rozwijają swoje zainteresowania. Korzystają z pomocy wychowawców przy odrabianiu prac domowych oraz w przygotowaniu się do lekcji. Chętnie  tworzą ciekawe budowle z klocków, grają w różnego rodzaju gry, układają puzzle i wykonują prace plastyczne oraz techniczne. Dzieci biorą udział w zabawach i grach ruchowych organizowanych w świetlicy. Dużym powodzeniem cieszą się rozgrywki w piłkarzyki, które odbywają się tu bardzo często.

Wychowawca świetlicy: mgr Anna Pająk

Zima w świetlicy

23-02-2018
Ach ta zima
Zima – to jedna z pór roku w przyrodzie. Charakteryzuje się niższymi temperaturami powietrza i opadami śniegu. Jest to pora bardzo lubiana przez dzieci. Zimowe zajęcia (...)

Karnawał w świetlicy

03-01-2018
Karnawał w świetlicy
Karnawał to czas liczony od Nowego Roku lub Trzech Króli do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową, to okres hucznych zabaw tanecznych, maskarad i ogólnej wesołości. (...)

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja i Święta

01-12-2017
Choinki czas
W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA Atmosfera świąt Bożego Narodzenia zaraziła całą świetlicę. Wychowawcy razem z uczniami udekorowali całą świetlicę, robili ozdoby na choin (...)

Andrzejki

30-11-2017
Andrzejki
Andrzejki w świetlicy 29 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczne miejsce, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpi (...)

Dzień Pluszowego Misia

27-11-2017
Nasze misie
Dzień Pluszowego Misia Już po raz kolejny w  świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie poznali historię tego święta. Wysłuchali opowiadania głośno cz (...)